Ornamon Design Joulu

Ornamon Design Joulu järjestetään tänä vuonna Pikku Finlandiassa 9.-10.12.2023. Jo vuodesta 1986 asti järjestetty Ornamon Design Joulu on löytänyt paikkansa suomalaisen muotoilun näyteikkunana ja joulunajan rakastettuna myyntitapahtumana.

Design Joulu kokoaa yhteen ihanimmat kotimaisten muotoilijoiden tekijät ja brändit. Kotimaisten muotoilijoiden torialueen lisäksi vuoden 2023 Design Joulussa nähdään mukana kävijöitä osallistavia työpajoja ja second-handia. Kävijät pääsevät nauttimaan jouluherkuista ja hengähtämään ostosten lomassa tunnelmallisessa Finlandia Cafe&Winessa, joka on auki koko tapahtuman ajan. Tunnelmaa tapahtumassa tahdittaa DJ.

Tapahtuman tuottaa kotimaisen designin sanansaattaja Designkaverit.

Ornamon Design Joulu

9.–10.12.2023
Pikku-Finlandia, Helsinki

Maksuton tapahtuma on avoinna yleisölle:
la 12–18
su 11–17


Vanhemmat Uudemmat